Müzik Okumanızı Etkiler mi?

Müzik Okumanızı Etkiler mi

Müzik Okumanızı Etkiler mi?

Müzik sağ beyinle algılanır ve onun başka bir özelliğidir. Müzik beynin fonksiyonlarını değiştirir ve zenginleştirir. Özellikle barok tarzı yavaş ritimli müzikler beynin alfa dalgaları yayınlanmasına yardımcı olacaktır. Alfa durumunda beyin daha kolay öğrenir ve daha çabuk hatırlayabilir. Buna biz kısaca ALFA DURUMU diyebiliriz.

Kalbiniz, nefes alışınız ve beyniniz belirli bir ritme sahiptir. Okuma yaparken beyniniz diğerleriyle uyumlu bir ritimde ise daha iyi okuyacaksınız demektir. “Dinamik Okuma” eğitimi hangi müzikle doğru ritme ulaşabilmenizin yolunu gösterecek ve orada olmanızı sağlayacaktır. Çünkü doğru müzik ritimleriyle okumanızı gerçekleştirmeniz ve renklendirmeniz “Dinamik Okuma” eğitiminin bir bölümüdür. Bu da okumayı daha eğlenceli bir hale getirecektir.

“Dinamik Okuma “da tavsiye edilen özel müzikleri dinlemeniz sizin konsantrasyonunuzu ve anlamanızı yükseltecek ve öğrenmenizi sağlayacak en önemli materyallerden biridir. Çünkü bu müzikler siz okurken, konsantrasyon ve belleğiniz arasında doğal bir iletişim sağlayacaktır.

“Dinamik Okuma” böylece sizin okuma gücünüzün doğal olarak yükselmesine ve okuma stilinizi bulmanıza yardımcı olacaktır.

ALFA DURUMU SİZE NE KAZANDIRIR?

Zihnininiz ve vücudunuz sakinleştiğinde, odaklanabileceksiniz; böylece kendinizi ALFA DURUMUNDA hissedeceksiniz. Bu sizin her hangi bir aktivite için, okuma, kompozisyon, müzik veya spor yapmak olsun, en iyi sonuçları alabileceğiniz, duygusal, fiziksel, zihinsel ve ruhsal durum için en uygun olanıdır. Bir okuyucu olarak, daha önce ulaşamadınız anlama düzeyini ve zevki kazanacaksınız. Alfa durumunda maksimum hıza ulaşacaksınız.

“DİNAMİK OKUMA” EN GÜÇ KONULARI KOLAYLIKLA KAVRAMANIZI SAĞLAR.

Olimpiyatlarda başarılı atletlerin kazanma güçleri yalnız fiziksel antrenman yapmaları değil, zihinsel antrenmanı daha ağırlıklı olarak yapmalarıdır.

Basketbol oyuncuları daima zihinsel çalışmalar ve görsel teknikler kullanırlar. Ayrıca astronotlar daima bunu kullanmışlardır.

Her nedense hiç kimse okuma potansiyellerini artırmak için; zihinsel güçlerini ve görselliği kullanmamıştır. “Dinamik Okuma” bunları kullanmanızı sağlayacaktır. Çünkü okuma bir zihinsel alıştırmadır. Bunu kullanabilmeniz ise doğal bir yöntemdir.

Çalışma Saatlerimiz

  • Pazartesi 08:00 - 21:00
  • Salı 08:00 - 21:00
  • Çarşamba 08:00 - 21:00
  • Perşembe 08:00 - 21:00
  • Cuma 08:00 - 21:00
  • Cumartesi 08:00 - 21:00
  • Pazar 08:00 - 21:00
Latest Posts